Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Otwarcie najnowszego coworking Brain Embassy w samym centrum Warszawy



Inwestycja przy ulicy Czackiego 15/17 jest projektem, który łączy w sobie innowacyjność nowoczesnej przestrzeni biurowej z ciekawą historią modernistycznego budynku. Piąta już lokalizacja Brain Embassy w Warszawie przyciąga nie tylko osoby poszukujące biura, lecz także miłośników wyjątkowego designu.


Wyczekiwane otwarcie BE Czackiego

Brain Embassy, jedna z wiodących marek coworkingowych w Warszawie, 1 lutego otworzyła swoją najnowszą przestrzeń w samym Centrum. Lokalizacja jest niewątpliwym atutem tej inwestycji, z której przyszli najemcy będą mieli dosłownie chwilę do klimatycznych restauracji czy popularnych miejsc typu Krakowskie Przedmieście. Ulokowanie w sercu stolicy to również dogodny transport – tuż za rogiem znajduje się stacja drugiej linii metra Nowy Świat - Uniwersytet oraz liczne przystanki autobusowe.

Niewątpliwą korzyścią dla użytkowników jest nowoczesny design, z którego znana jest marka. Tym razem jednak Brain Embassy, łącząc historię z nowatorskim podejściem, stworzyło wnętrze znacznie wyróżniające się na tle pozostałych coworkingów.

– BE Czackiego to dotychczas najbardziej wymagający projekt z portfolio Brain Embassy, którego realizacja zaangażowała cały nasz zespół. Jest to prawdziwy przykład co-creatingu, dzięki któremu, wspólnymi siłami, stworzyliśmy na polskim rynku naprawdę unikatowy produkt. Od początku projektowania tej lokalizacji zależało nam, aby nowa przestrzeń wykraczała ponad możliwości tradycyjnych powierzchni elastycznych. Mamy odwagę podnosić poprzeczkę standardu wyposażenia i testować nowe, niewykorzystywane wcześniej rozwiązania. To pozwala wpływać na rynek powierzchni biurowych i wyznaczać kierunki, zamiast podążać utartymi ścieżkami. – wspomina Piotr Kwiatkowski Deployment Manager w Brain Embassy, który dbając o funkcjonalność i innowacyjność przestrzeni, koordynował cały proces już od momentu powstania koncepcji obiektu przez wizualizacje do momentu oddania do użytkowania.

Wdrożenie projektu w życie było wyzwaniem, szczególnie ze względu na logistykę przedsięwzięcia. Za koordynację prac biur projektowych, ekspertów oraz wykonawców odpowiedzialna była Firma cmT.  Podczas realizacji projektu dostawy wymagały wyjątkowo precyzyjnego zaplanowania, tak aby nie zakłócić funkcjonowania sąsiadujących instytucji oraz budynków. – Odrębne wyzwanie stanowiły kwestie techniczne związane z zapewnieniem maksymalnego komfortu przyszłym użytkownikom. Tu podstawowym ograniczeniem okazała się stara konstrukcja. Po wielu dyskusjach z Inwestorem podjęliśmy wspólnie decyzję o wymianie całej wewnętrznej konstrukcji nośnej budynku wraz ze stropami na nową. Ta zmiana pozwoliła nam na podwyższenie wysokości użytkowych kondygnacji, zapewnienie maksymalnego komfortu akustycznego i zmieszczenie wszystkich nowoczesnych instalacji i udogodnień. Ostatecznie osiągnęliśmy efekt bardzo innowacyjnego biurowego budynku bez naruszenia jego zabytkowej i historycznej formy. – opowiada Marcin Szczesiuk z firmy Archicon Szczesiuk & Wilczek s.c., Architektoniczna Pracownia Projektowa.

Biuro marzeń w centrum Warszawy


Nadrzędnym celem Brain Embassy już od samego początku istnienia jest tworzenie przestrzeni, która dzięki innowacyjnym, mobilnym rozwiązaniom, w tym samym czasie odpowiada na szereg różnorodnych potrzeb. W przypadku nowej lokalizacji, marka poszła o krok dalej, łącząc nieszablonowy design i ciekawą historię budynku z 1953 roku, w którym od lat 80-tych mieściła się siedziba Teatru Kwadrat. Projekt wnętrz BE Czackiego przygotował poznański zespół architektów z biura mode:lina™.

– Staraliśmy się umiejętnie poruszać między inspiracjami teatralnymi i różnymi formami kreatywnej aktywności, jaka wiąże się z teatrem. Dlatego przestrzenie nowego Brain Embassy wypełniły elementy inspirowane Broadwayem, czy kultowymi teatrami - opowiada Paweł Garus, współzałożyciel pracowni mode:lina™
- Gości od wejścia witają windy, nad którymi górują żarówki i oznaczenia niczym z wejść do modnych amerykańskich kin. Kolejnym miejscem, które zaskakuje, jest wysokie patio z żyrandolem przechodzącym przez dwie kondygnacje. Uzupełnieniem teatralnego motywu są także sale spotkań, które przyjęły tematykę całego spektrum aktywności artystycznych. – dodaje Jerzy Woźniak, współzałożyciel pracowni mode:lina™.

„Nasze przestrzenie to coś więcej niż tradycyjne miejsce pracy, gdzie pracownicy szybciej czują się wypaleni i przemęczeni swoimi obowiązkami. Nasze wysiłki koncentrujemy przede wszystkim na ludziach i ich potrzebach, które zmieniają się w zależności od ich samopoczucia czy pory dnia. Stworzyliśmy miejsce, które faktycznie pomaga naszym klientom w codziennych wyzwaniach, dodaje energii oraz sprawia, że praca staje się przyjemniejsza i bardziej satysfakcjonująca. Za każdym razem dbamy, aby coworkingi Brain Embassy dostarczały im unikalnego doświadczenia, a w przypadku lokalizacji Czackiego uznaliśmy, że przyszła pora na zupełnie nowe rozwiązania. Zdalne sterowanie przestrzenią za pomocą smartfona, zajmująca cały parter osobna strefa eventowa oraz dostępny dla Brainerów fortepian w living room’ie podkreślają oryginalność projektu. Warto dodać, że 6-piętrowy budynek o powierzchni 3900 m2 znajdujący się w ścisłym Centrum jest w całości dedykowany konceptowi Brain Embassy.”  – Dodaje Monika Kaczmarczyk, Managing Director w Brain Embassy.

Kolejnym elementem wspierającym pozytywne doświadczenie najemców jest komfortowe umeblowanie, o które od lat w przestrzeniach Brain Embassy dba marka Kinnarps. Partner jak zawsze dostarczył ergonomiczne i funkcjonalne meble, stylistycznie dopasowane do charakteru obiektu. Ponieważ każdego dnia w biurach coworkingowych pracują osoby o różnorodnych potrzebach i stylach pracy, zastosowane rozwiązania muszą być trwałe i bezpieczne, a także powinny łatwo adaptować się do indywidualnych potrzeb różnych użytkowników oraz typów zadań i sytuacji.

Coworking jakiego jeszcze nie było

BE Czackiego jest całkowitą nowością nie tylko dla użytkowników, lecz także dla jej twórców. Jak wspominają architekci z Archicon, tworzenie tego projektu było bardzo ekscytującym wyzwaniem i znacząco odbiegało od pracy nad poprzednimi lokalizacjami Brain Embassy. W przypadku biura przy ul. Czackiego 15/17 głównym zadaniem była bowiem przebudowa, nadbudowa i rozbudowa całego budynku, a nie tylko jego części, bądź jednej kondygnacji, jak to miało miejsce dotychczas. –Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, jak i realizacja prac instalacyjno-wykończeniowych wymagała od nas nietuzinkowego podejścia. Wiele wyzwań spotkało nas zwłaszcza w ostatnim roku, kiedy to pandemia znacząco wpływała na zmiany terminów dostaw czy podwyższenie cen. Cały zespół Adgar zaangażowany w projekt, współpracując ściśle z cmT, Kierownikiem Projektu, dbał aby organizacja pracy oraz współpraca z wykonawcami sprzyjały realizacji celu. - przyznaje Robert Włoszek, Dyrektor Operacyjny w Adgar Poland.  Jak dodaje Paweł Garus z pracowni  mode:lina™, praca z przebudową starszych budynków wymaga pogodzenia wielu różnych uwarunkowań technicznych, których niejednokrotnie nie da się przeskoczyć, z współczesnymi wymaganiami funkcjonalnymi. Zadaniem było więc połączenie tych elementów tak, aby ubrać je w estetyczną i funkcjonalną formę, która będzie służyła użytkownikom.

Każda zainteresowana osoba, wynajmując przestrzeń w Brain Embassy może liczyć na gotowe, urządzone biuro, stałe koszty wliczone w cenę, elastyczną umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia oraz stabilność najmu, ponieważ inwestor, Adgar Investments & Development Ltd, globalny właściciel nieruchomości komercyjnych jest właścicielem wszystkich budynków, w których mieszczą się coworkingi marki.






Więcej informacji o nowej lokalizacji Brain Embassy Czackiego oraz rezerwacja powierzchni: https://lp.brainembassy.pl/theartofcoworking/

Brain Embassy Czackiego