Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

TECHNOLOGIE

Raport "Cyberbezpieczeństwo w polskich firmach 2023"  • 68,9 proc. polskich firm potwierdza zanotowanie cyberincydentu - to wzrost o niemal 5 proc. w porównaniu z danymi sprzed roku.
  • 82,8 proc. odpowiedziało, że zabezpieczanie danych informatycznych w firmie jest ważne.
  • Aż 72,2 proc. uczestników badania przyznało, że zapłaciłoby okup w przypadku ataku typu ransomware.
  • Najbardziej zagrożone cyberatakami: sektor bankowy i finansowy, branża medyczna, administracja i instytucje publiczne.

Czytaj więcej...

 

Energetyka będzie jak internet - całkowicie rozproszonaOZE Biomar wyrasta na lidera rynku, który czeka boom po odblokowaniu pieniędzy z KPO

Czytaj więcej...

Polski robot edukacyjny Astorino do nauki robotyki przemysłowej


23 listopada 2022 r. w Krakowie została podpisana oficjalna umowa o dystrybucji robotów edukacyjnych Astorino, produkcji polskiej firmy ASTOR przez japoński koncern Kawasaki Robotics. Zgodnie z nią, obie strony zobowiązują się do budowania marki Astorino oraz do wspólnej dystrybucji robotów. Umowę podpisał Kenji Bando-San, prezes Kawasaki Robotics EMEA oraz Andrzej Garbacki, wiceprezes zarządu ASTOR, dyrektor ds. robotyzacji.

Czytaj więcej...

Media Expert wynajmuje rowery!Ciesząca się coraz większym zainteresowaniem klientów usługa wynajmu sprzętu, dostępnego w ofercie Media Expert, została rozwinięta o nową kategorię produktów. Do smartfonów, tabletów, laptopów czy ekspresów do kawy dołączyły rowery, w tym elektryczne. Z możliwości ich wypożyczenia można skorzystać w każdym z ponad 550 sklepów Media Expert w całej Polsce.

Czytaj więcej...

I Forum Intralogistyki. Mobilnie w przyszłość z Mobile Industrial Robots A/S dzięki ASTOR i ProCobot22 września w Warszawie, odbędzie się pierwsza edycja konferencji w całości poświęconej zagadnieniom związanym z automatyzacją i robotyzacją transportu wewnętrznego w magazynach, zakładach i firmach produkcyjnych. I Forum Intralogistyki, którego organizatorami są ASTOR i ProCobot to wydarzenie, które na bazie obecnych doświadczeń przemysłu w Polsce i na świecie, pomoże przedsiębiorcom znaleźć odpowiedzi na wyzwania jutra w tym zakresie. Partnerem strategicznym Forum została firma Mobile Industrial Robots A/S.

Czytaj więcej...

Jak ułożyć sztuczną trawę w zależności od podłoża?Sztuczna trawa to idealne rozwiązanie nawierzchni sportowej, które można spotkać na boiskach, kortach tenisowych, ale również coraz częściej w otoczeniu prywatnych domów. Do jej oczywistych zalet należy maksymalna łatwość pielęgnacji i trwałość efektu estetycznego, jednak tylko pod warunkiem doboru właściwej metody montażu.

Czytaj więcej...

PRIME3: Hulajnoga elektryczna model EES22
Hulajnoga elektryczna pozwoli dotrzeć do celu sprawnie, bezpiecznie i bez stania w korkach. To środek transportu, który jest doskonałą alternatywą dla samochodu i roweru. Sprawdzi się również wtedy, gdy do pracy czy szkoły dojeżdżacie pociągiem, autobusem lub tramwajem. Po złożeniu, można ją bowiem bezproblemowo przenosić z jednego do drugiego środka transportu. Jest również świetną formą spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...