Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Cyber Casco - hybryda polisy ubezpieczeniowej i oprogramowania zapewniającego cyberbezpieczeństwoMondial Assistance i start-up technologiczny Veronym wprowadziły na rynek produkt, który łączy oprogramowanie z aktywną ochroną komputera i urządzeń mobilnych oraz ubezpieczenie. Produkt powstał z myślą o klientach indywidualnych, osobach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz małych i średnich firmach. Ubezpieczyciel w najbardziej rozbudowanym wariancie oferuje sumę ubezpieczenia 500 tys. złotych.


Globalne roczne koszty cyberataków szacowane są w setkach miliardów dolarów. Bezpieczeństwo zasobów cyfrowych to priorytet każdej korporacji, niezależnie od branży. Z danych firmy KPMG, która przeprowadziła badanie polskich przedsiębiorców w 2017 roku wynika, że aż 82% firm doświadczyło przynajmniej jednego cyberincydentu. Nie tylko potężne przedsiębiorstwa muszą liczyć się z tym zagrożeniem, hakerzy równie chętnie atakują małe firmy i zwykłych użytkowników internetu. Produkt Cyber Casco ma być odpowiedzią na lukę w tym segmencie rynku. Do tej pory poza przezornością i antywirusem ci klienci nie mogli liczyć na wiele dostępnych finansowo ofert.

Nasze oprogramowanie działa w chmurze, a od antywirusa odróżnia je prewencyjna i wielopoziomowa ochrona zabezpieczająca urządzenie oraz jego połączenie z internetem. Potężne maszyny liczące analizują ponad 300 mln złośliwych plików miesięcznie, 40% ataków typu malware dnia zerowego wykrywanych przez nasze rozwiązanie jest niewykrywana przez zwykłe oprogramowanie antywirusowe. W tym sensie, dajemy ochronę w ujęciu dynamicznym, wykorzystujemy uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, która pozwala nam lepiej informować i chronić naszych klientów. Szczególnie cieszy mnie fakt, że udało nam się wykorzystać najbardziej zaawansowane rozwiązania z obszaru cyberbezpieczeństwa, które jeszcze niedawno były dostępne wyłącznie dla najbogatszych korporacji. Dziś, dzięki efektom naszej współpracy z Mondial Assistance, taka technologia jest dostępna dla przysłowiowego Jana Kowalskiego – komentuje Wojciech Gołębiowski, prezes firmy Veronym.

Firmy stojące za projektem Cyber Casco postawiły sobie za cel połączenie prewencji i kompleksowego wsparcia na wypadek skutecznego cyberataku. Dostępne pakiety różnią się zakresami w części technologicznej i ubezpieczeniowej. Klienci indywidualni mogą liczyć na odszkodowanie do 20 tys. złotych, a roczny koszt polisy i oprogramowania dla jednego urządzenia zaczyna się od 219 zł. W pakiecie Biznes suma ubezpieczenia może wynieść nawet 500 tys. zł. Klienci firmowi, którzy kupią produkt mogą też liczyć na wsparcie prawne i PR-owe, niezbędne do obsłużenia konsekwencji cyberataku. W ubezpieczeniu Cyber Casco dla przedsiębiorców w wybranych pakietach znajdują się także raporty bezpieczeństwa wraz z rekomendacjami ułatwiające spełnienie wymogów RODO. Dostępne wraz z polisą oprogramowanie daje możliwość połączenia VPN do sieci, dzięki czemu pracownicy mają zapewniony bezpieczny dostęp do internetu lub zasobów firmowych. Ten komponent może być bardzo interesujący w realiach niemal powszechnej już pracy zdalnej.

Stworzone przez nas ubezpieczenie połączone z bardzo zaawansowaną technologią jest proste w zakupie i uruchomieniu, skuteczne i opłacalne. Wierzymy, że ubezpieczyciel powinien realizować misję działań prewencyjnych nie tylko poprzez działania CSR czy własnej fundacji, ale też poprzez konstrukcję produktów, które wprowadza na rynek. Cyber Casco to najbardziej zaawansowana polisa dostępna poza obszarem produktów dla tzw. dużego biznesu. To kolejny etap rozwoju naszej oferty wspierającej cyberbezpieczeństwo – dodaje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Ubezpieczenie dostępne jest w sprzedaży online na stronie cybercasco.pl .

Mondial Assistance
press box