Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Nowa pergola tarasowa MB-OPENSKY 120 od Aluprof - doskonała w każdym caluPergole tarasowe to rozwiązania cieszące się sporym zainteresowaniem wśród posiadaczy przydomowych ogrodów. Doskonale sprawdzają się na dużych, otwartych przestrzeniach w pobliżu domów jednorodzinnych, jak również w towarzystwie kompaktowego tarasu w zabudowie szeregowej. Odpowiedzią na obowiązujące trendy w obszarze ogrodowych aranżacji jest nowość w ofercie Aluprof – niezawodna i nowoczesna pergola tarasowa MB-OPENSKY 120.


Niepokonana w swojej klasie

Odpowiednio zaprojektowana pergola tarasowa to gwarancja udanego wypoczynku na świeżym powietrzu, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Aby tak się stało, musi zapewniać właściwą ochronę zarówno przed słońcem, jak i wiatrem czy opadami. Zadaniom tym doskonale sprosta nowa propozycja od Aluprof, jeden z najbardziej wytrzymałych i solidnych produktów w swojej klasie dostępnych na rynku. MB-OPENSKY 120, bo o niej mowa, to pergola wykonana z  ekstrudowanego aluminium. Materiał ten jest niezwykle trwały i odporny na warunki atmosferyczne, a dodatkowo podlega recyklingowi, więc jest przyjazny dla środowiska. Dzięki temu spełni oczekiwania wszystkich, dla których liczy się ochrona klimatu. Geometria słupów nadaje sztywności konstrukcji, a zastosowanie innowacyjnej metody spasowania profili zapewnienia stabilność całego systemu. Dzięki temu pergola dobrze sprawdzi się nawet w trudnych warunkach, czego potwierdzeniem są wysokie parametry uzyskane w testach. Dla maksymalnych gabarytów, tj. dł. 6 m × szer. 4 m × wys. 3  m, dopuszczalne obciążenie śniegiem wynosi 72 kg/m², przy jednoczesnym obciążeniu wiatrem o prędkości ok. 110 km/h. Warto również podkreślić, że pergola posiada niezwykle sprawny system odprowadzenie wody opadowej. Wyposażona została bowiem w dwuspadowy system odwodnienia, który skutecznie odprowadza wodę opadową z dachu całą powierzchnią słupa, uzyskując wydajność na poziomie aż do 57 l/min. Dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem zapewniają specjalne uszczelki doszczelniające, w które zostały wyposażone lamele dachowe.Komfort i estetyka pod znakiem SMART

Wytrzymałość i stabilność konstrukcji to bez wątpienia kluczowe kwestie, które inwestorzy biorą pod uwagę przy wyborze pergoli. Nie mniej ważny jest jednak także komfort jej użytkowania i nowoczesna stylistka wpisująca się w aranżację domu i ogrodu. Pergola MB-OPENSKY 120 firmy Aluprof to kompleksowe rozwiązanie, które można swobodnie dopasować do potrzeb i upodobań inwestora. Zadaszenie pergoli stanowi moduł złożony z ruchomych lameli dostępnych w dwóch kształtach do wyboru – SLIM (typ Z) i STANDARD (typ FLAT), wyposażonych w mechanizm umożliwiający niezwykle płynną zmianę kąta nachylenia w osi od 0 do 135° oraz wentylację. Dodatkowo, mechanizm przeniesienia napędu posiada automatyczny system regulacji, co pozwala na szybki montaż na budowie oraz łatwą i bezproblemową regulację poszczególnych lameli. Warto podkreślić, że Aluprof zadbał o wyjątkową estetykę połączeń i najdrobniejsze detale – przegubowe konsole ułatwiające montaż czy siłownik dyskretnie ukryto w konstrukcji. W przypadku MB-OPENSKY 120 oprócz standardowego zadaszenia istnieje możliwość zastosowania przesłon bocznych w postaci paneli przesuwnych, screenów lub obu jednocześnie. Co ważne, dają się one w pełni zintegrować z system sterowania dachem, a tym samym umożliwiają kontrolowanie ich ułożenia za pośrednictwem jednego urządzenia. Aby podnieść funkcjonalność i komfort użytkowania pergoli warto zamontować dodatkowe akcesoria (m.in. czujnik wiatru, deszczu czy słońca) i w razie potrzeby połączyć je z rozwiązaniami technologii SMART zastosowanymi w domu. Dodatkowo pergolę można wyposażyć w oświetlenie LED oraz promienniki ciepła zapewniające komfort i przytulną atmosferę również w chłodniejsze dni.

Zaletą pergoli tarasowej MB-OPENSKY 120 jest również nowoczesna stylistyka i dostępność w szerokiej gamie odcieni z palety RAL. Otwiera to szerokie możliwości aranżacyjne i umożliwia idealne dopasowanie jej do otoczenia oraz fasady budynku. W połączeniu z bardzo stabilną wytrzymałą konstrukcją i wysoką funkcjonalnością pozwala to stworzyć wyjątkowe miejsce dla komfortowego odpoczynku.Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza innowacyjne, energooszczędne i bezpieczne systemy aluminiowe przeznaczone do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych dla branży budowlanej i konstrukcyjnej. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” Aluprof promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.com .

Aluprof
press box