Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

WIADOMOŚCI

Kreator Budownictwa Roku 2021- potrójne zwycięstwo Klimas Wkręt-metLider technik zamocowań budowlanych, firma Klimas Wkręt-met została uhonorowana aż trzema nagrodami Kreatora Budownictwa Roku 2021. Poszczególne nagrody zostały przyznane w kategoriach „Firma”, indywidulana nagroda „Osobowość” dla założyciela i właściciela Wojciecha Klimasa oraz w kategorii „Produkty” za wprowadzenie na rynek innowacyjnego rozwiązania, poprawiającego wydajność pracy wkrętów do drewna.

Czytaj więcej...

 

"Win - win" na rynku pracyZmieniający się model świadczenia pracy mocno ugruntował na rynku formułę pracy zdalnej i wydaje się, że nie ma już od niej odwrotu. Rzeczywistość determinowana kolejnymi falami pandemii paradoksalnie umocniła pozycję pracowników. Wywołało to wzrost oczekiwań płacowych, a także preferencję zdalnej formuły pracy, co dla wielu jest nie do przyjęcia. W związku z tym zarówno firmy, jak i sami pracownicy, zostali zmuszeni do poszukiwania nowych rozwiązań, które spełnią ich oczekiwania. Z obiektywnych względów jedni i drudzy coraz bardziej skłaniają się w stronę outsourcingu. W pierwszym rzucie proces ten szczególnie dotknie stanowisk specjalistycznych.

Czytaj więcej...

Wybieramy zlewozmywakChoć zmywarki na dobre zagościły w naszych kuchniach, nie znaczy to, że nie potrzebujemy zlewozmywaków. Wręcz przeciwnie. Są wciąż niezbędne. W zmywarce nie opłuczemy warzyw, owoców, mięsa. Nie napełnimy wodą czajnika czy wazonu. Nie umyjemy rąk podczas wykonywania kulinarnych czynności… Konieczny jest zlewozmywak – wygodny, estetyczny, idealnie dobrany do kuchni i naszych potrzeb. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiedni model.

Czytaj więcej...

Circle Wood House - dom wkomponowany w las, las wkomponowany w domCzy rozległą bryłę budynku o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych da się wtopić w leśne otoczenie strzelistych sosen, by nie zakłócała zastanej harmonii natury? Odpowiedzią na to pytanie jest Circle Wood House – rezydencja zaprojektowana przez biuro Mobius Architekci, w której wykorzystano nowoczesną stolarkę aluminiową firmy Aluprof.

Czytaj więcej...

Każde działanie ma znaczenie. Aluprof działa na rzecz czystego powietrza i zachęca do tego innychKażdego roku jesienią i zimą Polska bije niechlubne rekordy pod względem jakości powietrza. Smog to wciąż nierozwiązany problem, stanowiący zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale nawet życia. Dlatego też kilkanaście lat temu Fundacja Ekologiczna ARKA ustanowiła 14. listopada Dniem Czystego Powietrza, który ma uświadamiać społeczeństwo, jak ważne jest to, czym oddychamy i co możemy zrobić, by zadbać o nasze wspólne dobro.

Czytaj więcej...

WICONA MEETS - rozmowy o architekturzeWICONA, wiodący światowy dostawca rozwiązań aluminiowych, rozpoczyna serię wideo WICONA MEETS, która będzie poświęcona przyszłości architektury. W premierowym odcinku cała ekipa udaje się do Berlina, aby spotkać się z jednym z najbardziej nowoczesnych członków awangardy projektowej: Dieterem Brellem.

Czytaj więcej...

Cerrad sponsorem aktywnego podwórka szkolnego w JagodnemW ramach programu grantowego Grupy CERRAD, Pomagajmy razem, zrewitalizowaliśmy podwórko szkolne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jagodnem. Stworzona przestrzeń będzie jednym z niewielu miejsc w Jagodnem, gdzie dzieci i młodzież będą mogły aktywnie spędzać wolny czas.

Czytaj więcej...