Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Uniwersalna biel w łazienkowych wnętrzach



Łazienka to zwykle jedno z najdroższych do urządzenia, obok kuchni, pomieszczeń domu czy mieszkania. Zanim więc przystąpimy do wykończenia wnętrz lub remontu musimy wiedzieć jak powinna ona wyglądać, by była komfortowa, funkcjonalna i swoim wystrojem korzystnie oddziaływała na nasze zmysły i samopoczucie .

Niezmiennie od lat modnym, uniwersalnym i często wybieranym do łazienek kolorem glazury, podłogi i ścian jest biel. Sanitariaty łazienkowe dostępne na rynku najczęściej występują w odcieniach białego. Zaletą bieli jest możliwość zaprojektowania wystroju łazienki praktycznie w każdym stylu, czy to klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, retro albo vintage. Niezależnie od stylu pamiętajmy o tym, że kolor biały optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze, co może mieć znaczenie  w przypadku małych łazienek bez okna. Odczucie to wzmacniają duże powierzchnie luster i odpowiednie oświetlenie.

Umiejętnie dobrane detale wzmocnią oczekiwany przez nas rezultat. Jeśli zależy nam na wrażeniu ciepła i przytulności, zastosujmy drewno w różnych odcieniach brązu: blat pod efektowną białą umywalką i baterią nablatową, drzwiczki szafek, kosz na pranie, stołek, fragment ściany, podłogi albo matę antypoślizgową koło wanny. Znakomicie poradzą sobie w sąsiedztwie „mokrych” stref gatunki egzotycznego drewna, na przykład tekowego, cedrowego, wenge, hebanu, bambusa, korka.
Wrażenie chłodu, sterylności i ascezy bieli możemy ponadto przełamać dodatkiem jednej lub kilku ciepłych barw – żółtego, pomarańczowego, czerwieni lub skontrastować z czernią na podłodze „szachownicy”.

Jeśli chcemy aby łazienka wyglądała elegancko i nowocześnie, sprawdzą się w połączeniu z bielą elementy z betonu, kamienia, szkło, luksfery, lustra, metale w różnych kolorach, naklejki czy tapety. Wybierzmy natrysk bez ograniczającej przestrzeń kabiny i brodzika, z odpływem punktowym w podłodze lub liniowym zamontowanym w ścianie tuż przy podłodze. Koniecznie pamiętajmy o antypoślizgowych płytkach podłogowych. To niestandardowe rozwiązanie ułatwia korzystanie z prysznica i jest przyjazne osobom z ograniczoną mobilnością, niepełnosprawnym, starszym. Zastosujmy też nowoczesny zestaw natryskowy z deszczownią, do kompletu mydelniczkę, dozownik na mydło,  wieszaki na ręczniki i lustro na wysięgniku.

   
Ciekawą alternatywą dla bidetu zwłaszcza w niewielkich łazienkach jest bateria umywalkowo-bidetowa, potocznie zwana „bidetką”, umieszczona w sąsiedztwie miski WC. Dzięki rączce natryskowej zawieszonej na ścianie toaleta spełni jednocześnie rolę bidetu.

Białe grzejniki łazienkowe harmonijnie współgrają z otaczającą bielą glazury i ceramiki łazienkowej –  zaplanujmy dla nich miejsce w pobliżu wanny, kabiny prysznicowej i umywalki, szczególnie wtedy, gdy chcemy mieć zawsze w zasięgu ręki przyjemnie ciepłe i suche ręczniki.

Jeżeli mamy większą łazienkę, urządźmy w niej pokój a nawet salon kąpielowy. Wstawmy wygodną dużą wannę przy ścianie lub na środku pomieszczenia, umywalkę, fotel, oryginalny podręczny stolik na drobiazgi łazienkowe, żywe kwiaty. Rośliny doniczkowe są rzadko spotykane w łazienkach, ale umieszczone tam dodają pomieszczeniu uroku, wprowadzają korzystny dla człowieka mikroklimat i pomagają się zrelaksować. Wieczór zakończony kąpielą z dodatkiem olejków eterycznych albo soli leczniczych w takim otoczeniu z pewnością będzie sprzyjał dobremu nocnemu wypoczynkowi.

Na zdjęciach prezentowane są propozycje aranżacji łazienek z wyposażeniem i armaturą marki FERRO.











FERRO
press box